به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، دکتر صائبی که ۳۰ سال پیش تحقیقات خود را درباره ساخت یک نوع سازه برتر در ایران و سپس آمریکا آغاز کرده است موفق شد این نوع سازه را در موسسه بین المللی ICC امریکا که یک موسسه معتبر جهانی است به ثبت برساند .

دکتر صائبی درباره خواص سازه منحصر به فرد خود گفت: این سازه علاوه بر اینکه سبک و ارزانتر از ساخت و سازهای سنتی و کنونی است برابر زلزله ، آتش سوزی و توفان مقاوم است در کوتاهترین زمان ممکن ساخته میشود بدون اینکه نیازی به مصالح ساختمانی کنونی باشد .
وی افزود: این سازه که دوستدار محیط زیست نیز هست به طور میانگین برای متراژ ۵۰ متر کمتر از ۲۴ ساعت بنا خواهد شد با تمام ویژه گیهایی که دارد ضمن آنکه ساخت بناهای با متراژ بالا نیز زمان بیشتری خواهد برد به طور مثال برای  ساخت بنایی با متراز ۵۰۰ متر حدود  یک ماه زمان نیاز دارد.
دانشمند ایرانی که حالا کارش در کشورهای آمریکا ، فیلیپین، ژاپن ، مکزیک ، هائیتی ،چین و چند کشور دیگر در حال استفاده است میگوید چند سال است دنبال این است که این تکنولوژی را وارد ایران کند اما موفق نشده است و همچنان درگیر کارهای اداری هستم و این درحالی است که  در ابوظبی با دریافت مدارک جهانی و مطالعه آنها در کمتر از ۷ ساعت پاسخ ما را دادند.
دکتر صائبی گفت: دوست دارد با توجه به اینکه هموطنان ما نیازمند سرپناه در مناطق زلزله زده در کرمانشاه هستند کارش را از کرمانشاه آغاز کند هرجا نیاز به ساخت منزل است بنای جدید احداث کند و هرجا نیاز بود ساختمان را پایدار سازی کند.
وی افزود: آماده است این تکنولوژی را دراختیار ایرانیها و جوانان حوزه نانو تکنولوژی قرار دهد زیرا ایران در آینده ای نزدیک مهد نانو تکنولوژی خواهد بود و میتواند این محصول را به همه جای دنیا صادر کند.

 

یک نظر

ارسال یک نظر